Wyszukiwarka Kategoria
Praca w czasie studiów
Bez względu na to, czy decydujemy się na studia dzienne czy zaoczne, zawsze można dodatkowo pracować i nie jest to wbrew pozorom aż tak wielkim utrudnieniem, wystarczy wybrać odpowiednią pracę, a wszystko doskonale da się pogodzić.

Praca w czasie studiów zaocznych nie jest niczym nowym czy zaskakującym. Od dawna osoby decydujące się na taką formę studiowania decydowały się na pracę i to w pełnym wymiarze godzin. Zjazdy zazwyczaj odbywają się co dwa tygodnie, więc można to spokojnie pogodzić z pracą na etat. Jest to ważne źródło dochodu, dzięki któremu można sobie nie tylko opłacić studia, ale także po prostu spokojnie żyć, opłacić stancję czy zapłacić inne rachunki, a więc korzyści jest całkiem sporo. Dlatego studenci zaoczni zazwyczaj już czynnie pracują i rozwijają swoją karierę zawodową. Uzyskanie dyplomu licencjata czy później magistra stanowi wtedy naturalną konsekwencję w podnoszeniu swoich kwalifikacji i pozwala znaleźć lepszą pracę lub uzyskać awans na lepsze stanowisko, dlatego takie osoby mimo posiadania pracy, nie rezygnują z nauki.

Nieco inaczej jest ze studiami dziennymi, gdyż zajęcia odbywają się nieregularnie, więc praca na cały etat na pewno nie wchodzi w grę. Można jednak bez problemu zdobyć pracę dorywczą. Wielu pracodawców bardzo chętnie zatrudnia studentów dziennych, gdyż nie trzeba płacić za nich składek ubezpieczeniowych, w związku z tym jest to bardzo tani pracownik, a korzyści jest bardzo wiele. Jest sporo miejsc, w których można znaleźć dorywczą pracę w studenckim mieście, może to być jadłodajnia, bar, rozdawanie ulotek, ale także praca w sklepie czy w biurze w niepełnym wymiarze godzin. Są także takie firmy, które mają specjalne oferty pracy dla studentów i dostosowują godziny do rozkładu zajęć na uczelni. Można się także zdecydować na pracę zdalną, telepracę czy pracę przez internet, możliwości jest więc całkiem sporo. Praca w czasie studiów pozwala zdobywać nie tylko fundusze na przeżycie, ale także doświadczenie i kwalifikacje, a wtedy po studiach wyjście na rynek pracy jest znacznie łatwiejsze. Dzisiaj doświadczenie pracodawcy cenią dość wysoko, więc warto poszukać sobie pracy w czasie studiów. Będzie to na pewno doskonałe rozwiązanie dla każdego studenta.